خلق عظیم پیامبر اعظم

ساخت وبلاگ
چکیده : کتاب خلق عظیم پیامبر اعظم(ص): جلوه های رحمانی در رسول رحمت، نوشته علی احمدی خواه است که انتشارات مس... با عنوان : خلق عظیم پیامبر اعظم بخوانید :

کتاب خلق عظیم پیامبر اعظم(ص): جلوه های رحمانی در رسول رحمت، نوشته علی احمدی خواه است که انتشارات مسجد مقدس جمکران آن را در 359 صفحه به طبع رسانده است.

 
همانگونه که از عنوان این کتاب بر می آید، این کتاب در بر گیرنده خصال نیکو و رافت و رحمت پیامبر بزرگوار اسلام است که نویسنده سعی کرده  تا به ابعاد مختلف این ویژگی نبی اکرم (ص) اشاره کرده و به آن بپردازد.
 
این کتاب دارای سه بخش است که هر بخش آن بر چند فصل مشتمل می شود. بخش اول کتاب در بر گیرنده موضوعاتی از قبیل ارزش انسان و حفظ حقوق او از دیدگاه اسلام، حوادث کودکی تا بعثت پیامبر اسلام و حکایتهای رحمت و جلوه های رحمانی سیره خاتم الانبیا ست.
 
بخش دوم کتاب شامل رافت پیامبر اعظم نسبت به حیوانات را شامل شده و بخش سوم نیز روایت مهربانی پیامبر اسلام است به روایت ائمه اطهار، اصحاب و شعرای پارسی گو.
 
در بخشی از این کتاب آمده است:
 
نهی از زدن حیوان و سوزاندن و داغ نهادن بر اعضایش
 
رسول رحمت(ص) فرمودند: از جمله حقوق حیوان بر صاحبش، این است که بر صورتش نزند؛ چونکه این حیوان نیز تسبیح و حمد خدای را می گوید.
و در جایی دیگر آمده است:
 
هر مردی که با زبان زنش را بیازارد پروردگارش نه انفاق او را می پذیرد نه نماز مستحبی اش و نه کارهای نیکش را؛ تا زمانی که زنش را خرسند گرداند و اگر آن مرد روزها روزه بگیرد و شبها برای مناجات شب زنده داری کند، برده ها آزاد کند و ... با این وصف، نخستین کسی است که وارد دوزخ می شود.
 

این کتاب در کتابخانه عمومی شهید چمران جهت مطالعه علاقمندان موجود میباشد

خلق عظیم اعظم,خلق عظيم پيامبر اعظم (ص),کتاب خلق عظیم اعظم,...
نویسنده : بازدید : 29 تاريخ : يکشنبه 5 دی 1395 ساعت: 1:46